• Pasowanie na świetliczaka

• Jak co roku, w październiku, w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie. Pierwszaki musiały wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami niezbędnymi dla każdego świetliczaka.

W pierwszej kolejności uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zagadki ukryte w „magicznym pudełku”. Następnie, podczas "próby zabawy", dzieci udowodniły, że potrafią śpiewać tak głośno, że słyszy nas cała szkoła! (A może nawet cały Międzychód? ) W ostatniej konkurencji kandydaci pokonywali "próbę sprawności", ostrząc kredki na czas.

Wszystkie zadania zostały wykonane perfekcyjnie!

Na zakończenie, by dopełnić tradycji, uczniowie przystąpili do ślubowania, gdzie złożyli uroczystą przysięgę. Następnie Pan Dyrektor pasował każdego pierwszoklasistę na świetliczaka. Na pamiątkę dzieciom zostały wręczone dyplomy.

Wychowawcy świetlicy wraz z Panią Kierownik życzą nowym świetliczakom wielu sukcesów!

Składamy serdeczne podziękowania p. Martynie Przewoźnej oraz p. Arkadiuszowi Gawłowi za pomoc w przygotowaniach.

• Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

• W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano konkursy plastyczne na projekt znaczka: „Patron mojej szkoły” oraz cykl zajęć czytelniczych:" Poznajemy Warszawę poprzez legendę”. Uczniowie klasy I a, I c oraz V a uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali „LEGENDY WARSZAWSKIE” oraz zabytki naszej stolicy. Pierwszoklasiści układali puzzle z herbem miasta, odgrywali scenki rodzajowe i kolorowali postacie z legend. Nauce towarzyszyła zabawa, taniec i śpiew. Starsi uczniowie wykonali lapbooki na temat Warszawy.

Zapraszamy pozostałe klasy do wzięcia udziału w lekcjach bibliotecznych

• Nasi młodzi Studenci nie próżnują!

• Wykład : " Co zawdzięczamy starożytnemu Rzymowi?". Prof. UAM dr hab. Łukasz Różycki

Jedzenie na wynos ale MC Donald? Było już w starożytnym Rzymie? Mosty i drogi, które są nadal sprawne? Wodociągi, łaźnie parowe jak współczesne termy? Tak... te i wiele innych ciekawostek odkryli uczniowie klasy 2d na dzisiejszym wykładzie. Nasi studenci mieli również okazję uczestniczyć w wystawie organizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie poznali wyposażenie żołnierza z okresu wojen światowych - Kolorowy Uniwersytet