• REKRUTACJA DO KLAS PIERWSZYCH W ROKU SZKOLNYM 2024/2025

Drodzy Rodzice przyszłych Pierwszoklasistów!

Informujemy, że wkrótce rozpocznie się nabór uczniów do klas pierwszych w roku szkolnym 2024/2025. Wszystkie dokumenty znajdują się u dołu niniejszego komunikatu. Proszę o zapoznanie się z dokumentami i terminami postępowania rekrutacyjnego:

4-15 marca 2024 – składanie wniosków o przyjęcie do szkoły podstawowej (formularze dostępne są w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej placówki).

21-22 marca 2024 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych (informacje zostaną umieszczone na tablicy przy wejściu do sekretariatu szkoły. Ze względu na przepisy o ochronie danych osobowych nie ma możliwości umieszczania takich danych na stronie internetowej).

25-27 marca 2024 – składanie przez rodziców woli przyjęcia w postaci pisemnego oświadczenia (wzory oświadczeń dostępne w sekretariacie szkoły i na stronie internetowej).

3 kwietnia 2024 – podanie do publicznej wiadomości listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych.

Terminy postępowania uzupełniającego dla rodziców dzieci, którzy nie złożą dokumentów w czasie, zostały podane w regulaminie zamieszczonym na stronie szkoły. Po zakończeniu rekrutacji nastąpi przydział do klas. Następnie odbędą się spotkania z wychowawcami, o czym zostaniecie Państwo poinformowani.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1

im. Miasta Stołecznego Warszawy w Międzychodzie

dr Bartosz Cemborowski

DOKUMENTY REKRUTACYJNE:

• PODWÓJNE ZWYCIĘSTWO W KONKURSIE SIRECO!

• Mamy to! "Jedynka" zwycięża w dwóch kategoriach konkursu "odZYSKaj - wykorzystaj", której organizatorami są: Fundacja sireco, ZUO Clean City oraz #gminamiędzychód!

Klasa 2a pod opieką Pani Anna Orzeł zdobywa nagrodę główną - kosze-pingwinki.

Klasa 3d z Panią Agnieszka Maria Konieczna - Nagrodę Mieszkańców Międzychodu, którą jest wycieczka do firmy #sireco.

Wszyscy Uczniowie oraz ich Wychowawczynie zostali SUPERBOHATERAMI RECYKLINGU, za co odebrali gratulacje z rąk Burmistrza Międzychodu Krzysztof Wolny i Dyrektora naszej szkoły Bartosz Cemborowski! Brawo!

PS Oczekujcie nowych przyjaciół, którzy niebawem pojawią się na boisku szkolnym:

- Jacek przyjmować będzie szkło,

- Wacek - papier,

- Pankracek -plastik i metal

• MISTRZOWIE POWIATU Z JEDYNKI

• Mistrzowie Powiatu w futsalu:

- Jan Sobkowski,

- Maks Kramer,

- Marcel Sokołowski,

- Marcel Kadziszewski,

- Maciej Tomaszewski,

- Mateusz Demski,

- Konrad Wasilewski,

- Sebastian Dopierała.

GRATULUJEMY!

• JEDYNKOWE KĄCIKI RELAKSU

• Niespodzianki? Na naszych korytarzach szkolnych zaczynają pojawiać się strefy relaksu, z których będziecie mogli korzystać podczas przerw!  Zmieniamy się dla Was ;-)

• SUKCES PIŁKARZY "JEDYNKI"

• Reprezentacja Jedynki z tytułem MISTRZÓW POWIATU MIĘDZYCHODZKIEGO W FUTSALU! Nasi Piłkarze okazali się najlepsi podczas Igrzysk Dzieci, które oragnizowane były 24 stycznia w Kwilczu, brawo! Gratulacje również dla Trenera - Pana Przemka Sobkowskiego ;-)

• Walczymy o Nagrodę Mieszkańców Międzychodu w konkursie SIRECO!

• Drodzy Rodzice!

Nasza szkoła bierze udział w konkursie ekologicznym sireco . W ramach zmagań mogą Państwo oddać głos na jedną wybraną pracę stworzoną z surowców wtórnych. Instalacja, która uzyska najwięcej głosów zdobędzie Nagrodę Mieszkańców Międzychodu, a klasa która ją wykonała otrzyma nagrodę dodatkową. Głosowanie ruszyło dziś o godzinie 8.00 i potrwa do 24 stycznia do godz. 15.00 (formularz na dole strony).

LINK DO GŁOSOWANIA: https://sireco.pl/nagroda-mieszkancow-miedzychodu/ (formularz znajduje się w dolnej części strony)

LISTA PRAC NASZEJ „JEDYNKI”:

1a – Zimowa ekologia

1b – Renifer Reni

1c – Pani Zima

1d – Las

2a – Mikołaj

2b – Kobra na wakacjach

2c – Elf ZUO

2d – Szyszko-bombka

3a – Choinka

3b – Sanie Św. Mikołaja

3c – Katarzynka

3d – Bałwan Edek

Liczymy na Państwa zaangażowanie!

• SUKCESY NASZYCH RECYTATOREK!

• Zofia Stachowiak i Anna Kaczmarek z drugimi miejscami w swoich kategoriach wiekowych w XXIV Powiatowym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2 im. Polski Niepodległej w Międzychodzie.

Zdobyły serca jurorów sowimi interpretacjami wierszów, grtulujemy Laureatkomi i pozostałym Osobom reprezentującym "Jędynkę"! Brawo!

Pozostałym uczestnikom również gratulujemy!

• 3D z wizytą w schronisku

• Oto My! Mali bohaterowie :) Uczymy się, rozwijamy, pomagamy! 3d pamięta o tych najmniejszych, wspieramy działalność schroniska dla zwierząt w te chłodne zimowe dni...

• Christmas song

• Wróćmy jeszcze na chwilę w ten magiczny czas

W grudniu odbył się konkurs piosenki po angielsku „Christmas song” w klasach 4-8.

Spośród zgłoszonych kandydatów komisja w składzie:

Anna Cechelt nauczyciel muzyki

Sandra Gramała nauczyciel języka angielskiego wybrała najlepszych wykonawców:

1 miejsce

Sara Minge z klasy 7d

2 miejsce

Urszula Dzierla z klasy 5a

3 miejsce

Joanna Pawelec i Mateusz Tucholski z klasy 6b

Serdecznie gratulujemy!

Zwycięzców mogliśmy usłyszeć na żywo podczas tegorocznych Jasełek.