• STREFA ZALOGOWANEGO RODZICA

• „Należy do dobrego wychowania dzieci, ażeby dobrze wykształcić narzędzie mowy, ażeby dzieci nauczać każde słowo doskonale wyraźnie i czysto wymawiać. I to będzie pierwsza nauka, którą dzieci powinny odebrać od matki, ojca i wychowawców”

Jędrzej Śniadecki (1768-1838)

Drodzy Rodzice! Pamiętajcie jak ważną rolę odgrywacie w  rozwoju swoich dzieci.

STREFA ZALOGOWANEGO RODZICA

To cykl informacyjny skierowany do wszystkich Rodziców, dla których piękna mowa dziecka ma ogromne znaczenie.

1. ROZWÓJ MOWY DZIECKA

Wrześniowy cykl jest poświęcony tematyce rozwoju mowy dziecka. W tym artykule zostaną rozwiane wątpliwości dotyczące norm rozwojowych dla poszczególnych etapów rozwoju mowy dziecka. Celem publikacji jest zwrócenie uwagi na fakt, że rozwój mowy u zdrowego dziecka powinien zakończyć się do 6 roku życia, jeśli nie towarzyszom inne poważniejsze zaburzenia lub choroby.  Należy wspomnieć, że nie wszystkie dzieci sześcioletnie mają opanowaną wymowę głosek sz, ż, cz, dż, r.

I właśnie w tym miejscu rozpoczyna się wspólna przygoda…. rodzica, dziecka oraz logopedy, która powinna być oparta na współpracy oraz systematyczności.  Więcej informacji o zasadach skutecznej terapii  już w październikowym wydaniu. Bądźcie czujni!