• Der schoenste Adventskalender

• W listopadzie został ogłoszony konkurs na najpiękniejszy kalendarz adwentowy "Der schoenste Adventskalender".

Do konkursu przystąpiło wielu uczniów, którzy wykazali się pomysłowością i kreatywnością w tworzeniu prac, w których znajdowały się zwroty świąteczne w języku niemieckim oraz słodycze.

Kalendarz adwentowy to specjalny kalendarz służący do odliczania dni od pierwszego dnia adwentu do Wigilii Bożego Narodzenia.

Celem konkursu było poznanie tradycji związanej z Świętami Bożego Narodzenia w Niemczech, okazywanie szacunku dla kultury i tradycji innego narodu oraz rozwijanie kreatywności uczniów. W ramach konkursu uczniowie samodzielnie lub w parach wykonywali kalendarz adwentowy według własnego pomysłu.

Oto wyniki:

I miejsce Julia Tomaszewska kl. 8b

II miejsce Marianna Mikrut kl. 8a

III miejsce Kacper Klorek kl. 8a

Serdecznie gratuluję 🙂

• Jarmark Bożonarodzeniowy we Wrocławiu

• Chcecie poczuć magię Świąt Bożego Narodzenia tak jak uczniowie klasy 7a, 7b i 8b? Koniecznie wybierzcie się wieczorową porą na Jarmark Bożonarodzeniowy do Wrocławia. Miliony światełek, pachnące pierniki, karuzele, rękodzieło i inne cuda. A w ciągu dnia udajcie się koniecznie na spacer szlakiem krasnali wrocławskich i poznajcie ciekawą architekturę miasta.

• Warsztaty Świąteczne

• Warsztaty świąteczne w klasie 2d stały się tradycją. W tym roku uczniowie wykonali stroiki pod opieką florystyki Pani Emilii Brembor w asyście Pani Darii Tomaszewskiej. Ozdoby upiększą stoły świąteczne naszych uczniów.

• Wycieczka do Muzeum Broni Pancernej

• 14 grudnia klasy VIIIa i VIIId odwiedziły Muzeum Broni Pancernej w Poznaniu. W muzeum uczniowie mogli się zapoznać z historią broni pancernej od czasów I wojny światowej, poprzez czasy II wojny, okres zimnej wojny aż po czasy współczesne. Na uwagę zasługuje wystawa Pancerne skrzydła, gdzie znajduje się sprzęt bojowy na jakim żołnierze 1 Dywizji Pancernej(jak zaznaczył generał Maczek) walczyli o wolność wielu narodów, lecz umierali tylko dla Polski.

• Wieczór andrzejkowy

Ogromne podziękowania dla rodziców, dzięki którym impreza mogła się odbyć.

• Spotkanie międzycpokoleniowe

• 13 grudnia 2022 roku wolontariusze "Serca Jedynki" wraz z opiekunami brali udział w spotkaniu międzypokoleniowym w Klubie Seniora "Wrzos".

Na warsztatach, prowadzonych przez panią Dorotę Mamet powstały pachnące świętami dekoracje bożonarodzeniowe – wieńce– idealne do położenia na stole lub powieszenia na ścianie. By nadać ozdobom świąteczny klimat ozdobiono je suszonymi jabłkami, szyszkami, gałązkami jedliny i czerwonymi dodatkami.

Dziękujemy serdecznie za możliwość integracji we wspaniałej atmosferze i z ciekawymi ludźmi👨👨👧👧🎄​​​​​​​

• Świąteczny klimat

• 6 grudnia poczuliśmy świąteczny klimat... a wszystko to za sprawą niezwykłego gościa i jego pomocnic

.

PS Dziękujemy Radzie Rodziców  :)

• Brawo JEDYNKO! 💚

• 5539 zł i 71 gr - taka kwota trafi do Macieja. Dziękujemy dzieciom, rodzicom, nauczycielom i wszystkim, którzy zaangażowali się w sobotni festyn

• Szkolenie "Młodzieżowi Liderzy Zdrowia-kontra tytoń"

• Cel główny szkolenia to wzrost świadomości młodzieży w zakresie zagrożeń związanych z paleniem tytoniu i inhalowaniem e-papierosów.

Uczestnicy szkolenia będą przekazywać wiedzę na temat szkodliwości palenia tytoniu swoim rówieśnikom poprzez edukację rówieśniczą.

Taka forma edukacji uczyni młodzież aktywną stroną w procesie edukacyjnym, a nie biernymi odbiorcami przekazywanych treści.

Wszyscy uczestnicy szkolenia otrzymali dyplom Młodzieżowego Lidera Zdrowia – kontra tytoń.

• Plakaty antynikotynowe

• Z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia, w naszej szkole odbył się konkurs na plakat o tematyce antynikotynowej.

Ocenie podlegało 13 prac.

Komisja w składzie:

p. Monika Banaszak

p. Ewa Gąsior- Fryza

p. Agnieszka Piechota,

wyłoniła zwycięzców:

I miejsce- Eliana Konieczna

I miejsce- Borys Górny

II miejsce- Michał Grześkowiak

III miejsce- Oskar Ławiak

Wyróżnienia:

Nadia Ren

Bartosz Białek

Adam Korbik

Kacper Skrzypczak

Zwycięzcom gratulujemy!

Radzie Rodziców dziękujemy za ufundowane nagrody.