• Zajęcia jogi

• Drodzy Uczniowie, Rodzice i Pracownicy Jedynki!

Z okazji Światowego Dnia Zdrowia zapraszamy wszystkich na zajęcia jogi, które odbędą się w piątkowe popołudnie (08.04.2022).

Spotykamy się w szkolnej hali sportowej o godz. 15.45. Zajęcia będą trwały godzinę. Poprowadzi je instruktorka Adrianna Rembarz, która przyjedzie do nas z Drezdenka.

Uczniowie, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu (i zamierzają przyjść bez rodziców) proszeni są o przyniesienie zgody (wzór do odebrania w świetlicy szkolnej w budynku B).

Obowiązuje strój sportowy. Przynosimy zmienne obuwie oraz butelkę wody. Jeżeli ktoś posiada matę do ćwiczeń, również może ją że sobą zabrać.

Zajęcia są bezpłatne.

Liczymy na Waszą obecność!

Natalia Stańko

• Nowi uczniowie z Ukrainy

• Rodzina JEDYNKI powiększyła się! Od dziś do naszej szkoły uczęszcza 75 nowych uczniów, którzy przybyli z Ukrainy. Przywitani przez Pana Dyrektora naukę rozpoczęli w trzech oddziałach:

I-III – wychowawca: p. Klaudia Andrzejewska, tłumacz: p. Anna Karpenko

IV-VI – wychowawca: p. Maria Szukała, p. tłumacz: p. Nina Majka

VII-VIII – wychowawca: p. Ewelina Sochacka-Glapiak, tłumacz: p. Angelika Mieczkowska

Nowym Koleżankom i Kolegom życzymy owocnej nauki w międzychodzkiej JEDYNCE!

Za pomoc w organizacji nowych oddziałów dziękujemy Dyrektor ZOEiAO p. Monika Zgrajek i Burmistrzowi Krzysztof Wolny

• Tworzenie wielkanocnych zajączków

• Święta zbliżają się wielkimi krokami, dlatego przedstawiciele wolontariatu szkolnego wraz z najmłodszymi spotkali się dziś, aby wspólnie wykonać od serca wielkanocne zajączki.

Pani Elwirze Stryszowskiej dziękujemy za pomoc podczas twórczego spotkania.

Zachęcamy do nabycia owoców pracy dzieci na charytatywnym kiermaszu świątecznym.

"Dobro, które dajemy zawsze do nas wraca"

• Dzień bez plecaka

• Kreatywność i pomysłowość nie są nam obce! 1 kwietnia 2022r. włączyliśmy się do akcji #NoBackpackDay Wózki, skrzynki, taczki, koła i garnki - to one zastąpiły nasze plecaki. A to tylko część pomysłów Uczniów i Nauczycieli JEDYNKI! Zapraszamy do sprawdzenia relacji fotograficznej

PS To nie koniec... czekajcie na TikTok z tego wyjątkowego dnia

• Konkurs recytatorski

• 31.03.22r. w naszej Szkole odbył się Konkurs Recytatorski uczniów klas I - III.

Komisja w składzie: p. Dyrektor Bartosz Cemborowski, p. A. Konieczna, p. K. Tupalska i p. J. Karwatka wyłoniła laureatów:

I miejsce: Iga Pakuła z kl. III d

II miejsce: Liliana Piechowiak z kl. I a

Uczennice te będą nas reprezentować w etapie powiatowym.

Pozostali uczniowie otrzymali wyróżnienia i wezmą udział w PARA ART 2022 w BPiCAK w Międzychodzie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !

Józefa Karwatka

• Eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego

• Dziś w bibliotece odbyły się szkolne eliminacje do powiatowego konkursu recytatorskiego w przedziale klas IV-VIII.

Komisja w składzie: p. W. Dreger, p. A. Karge

i p. J. Miężał wyłoniła zwycięzców:

* I miejsce: Zofia Stachowiak

* II miejsce: Wiktoria Skorosz (recytacja online przez platformę MS Teams)

* III miejsce: Antoni Jażdżyński.

W kolejnym etapie szkołę reprezentować będą: Zofia Stachowiak i Wiktoria Skorosz.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Jump Arena

• Po wielu miesiącach lockdownu w końcu przyszedł czas na integrację zespołów klasowych 8b i 8c. W poniedziałek 28.03.2022r wraz z opiekunami p. Prętką, p. Dziechcierewicz i p. Garb wybraliśmy się do Poznania.

Najpierw rozładowaliśmy emocje na Jump Arenie, przypominając sobie, na czym polega wspólna zabawa. Potem relaksowaliśmy się podczas seansu filmowego w Kinepolis, a następnie wybraliśmy się na wspólny posiłek do restauracji. W autobusie integrowaliśmy się śpiewając znane nam piosenki i wspominając wrażenia minionego dnia.

Kasia Garb

• Międzynarodowy Dzień Teatru

• W piątek 25.03.2022r z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w bibliotece odbyły się zajęcia teatralne. Tego dnia starsi uczniowie prezentowali różne postacie z bajek, książek ,komiksów i odgrywali ciekawe role aktorskie. Uczniowie na scenie ćwiczyli prawidłową dykcję i postawę aktorską. Odegrali również krótkie przedstawienie. Świetnie poradzili sobie z tekstem, mimiką i gestami. Zabawa w teatr sprawiła ,iż uczniowie mogli doskonalić pamięć, wyobraźnię i śmiałość w przekazywaniu własnych inwencji teatralnych. Ten dzień był pełen wrażeń.