• #WincentyIczek

• W sobotę 14 października grupa Nauczycieli, Uczniów, Rodziców i Przyjaciół "Jedynki" stworzyła dla Was historyczny projekt! Jesteście zainteresowani? Czekajcie cierpliwie na efekty naszej pracy...

• PASOWANI PIERWSZOKLASISTÓW 2023/2024

• W piątek 13 października br. spotkaliśmy się w sali widowiskowej BPiCAK, by uroczyście przyjąć w poczet Uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Miasta Stołecznego Warszawy w Międzychodzie najmłodszych Wychowanków. Sprawdźcie fotorelację!

• Z wizytą w młynie!

• Uczniowie klasy III d udali się z wizytą do miedzychodzkiego młyna. Gdzie w ramach zajęć od ziarnka do bochenka poznali technikę powstawania mąki.

• #StrażnicyLasów

• Strażnicy Lasów, jesteśmy!

Klasa 2a Szkoła Podstawowa nr 1 im. Miasta Stołecznego Warszawy w Międzychodzie kolejny raz podejmuje tematykę ochrony lasów. W ostatnich dniach września włączyliśmy się do akcji „Przytul się do drzewa”.

• #SprzątamyDlaPolski

• 4 października uczniowie klasy 2a oraz grupa WOLONTARIUSZY "SERCE JEDYNKI" wybrali się na spacer połączony ze zbieraniem śmieci wokół szkoły i w parku nad Jeziorem Miejskim. Kolejny raz włączyli się do akcji Sprzątamy Dla Polski dbając o czystość i piękno najbliższego otoczenia.

Brawo Wy!

• BOHATER-ON

• W tym roku ponownie bierzemy udział w akcji BohaterON - włącz historię!

To ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

Pierwszą z klas, która wzięła udział w akcji, jest 6a pod opieką p. Bartosz Cemborowski. Czekajcie na informacje od kolejnych

Szczególy: https://bohateron.pl/

• CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE

• Czwartki Lekkoatletyczne to już tradycja! 😍 Podczas ostatnich zawodów odwiedziła Nas Aneta Konieczek! Dwukrotna Mistrzyni Polski i Reprezentantka olimpijska w biegu na 3000 metrów z przeszkodami 🏃‍♀️ A kto jutro znajdzie się na stadionie Międzychodzki Ośrodek Sportu, Turystyki i Rekreacji by szlifować formę? 🏆Może wśród Was też są przyszli Mistrzowie? 🥇 Jesteśmy o tym przekonani 💪 #UKSJedynka

• Warsztaty Soward Lifehack

• Drodzy Rodzice,

Miło nam poinformować, że w naszej szkole zostaną przeprowadzone warsztaty wzmacniające zdrowie psychiczne dzieci „Soward Life Hack” opracowane przez zespół psychologów i pedagogów Soward we współpracy z Markiem Kamińskim, zdobywcą dwóch biegunów, autorem wielu książek i programów trenerskich. (www.smartkids.soward.eu).

W bieżącym roku szkolnym warsztaty obejmą wszystkie dzieci i odbędą się na 4 godzinach wychowawczych w każdej klasie.

Program został dostosowany do następujących grup wiekowych:

- klasy 1-3,

- klasy 4-6,

- klasy 7-8.

Dzięki ciekawej fabule zajęć uczniowie ćwiczą kreatywność, ale również pracują nad poczuciem wartości. Uczniowie integrują się i uczą się współpracy. Angażujące i odpowiednio dobrane do grupy wiekowej ćwiczenia wzmocnią pewność siebie uczniów. Trener przedstawi techniki radzenia sobie ze stresem i rozwiązywania problemów. Podczas zabawowej pracy – dzieci poznają swoje mocne strony, ale również wartość szczęścia i uśmiechu.

Warsztaty objęte są patronatem Burmistrza Międzychodu i finansowane ze środków budżetowych.

• Z wizytą u Patrona

• Uczniowie 6a, którzy podczas 100-lecia JEDYNKI wykazali się największą wiedzą o Warszawie, zawitali do Stolicy, gdzie realizują Nagrodę Burmistrza Międzychodu!

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• 15 września obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki , który jest świętem kreatywności. W tym dniu szczególnie skupiliśmy się na rozwoju swoich talentów i pasji. Sprawdźcie fotorelacje od 3D i p. Agnieszki Koniecznej.

• #RóżowaSkrzyneczka

• W damskich toaletach naszej szkoły pojawiły się różowe skrzyneczki, dzięki którym dziewczęta będą mieć dostęp do bezpłatnych środków higieny osobistej ;-)