Konkurs wiedzy o baśniach braci Grimm
W październiku klasy 7 wzięły udział w szkolnym konkursie wiedzy o baśniach braci Grimm " Za górami, za lasami ... ". Uczniowie wykazali się znajomością biografii braci Grimm, znajomością treści baśni a także tytułów w języku niemieckim.
Celem konkursu było zachęcenie uczniów do czytania literatury pięknej oraz do korzystania z biblioteki szkolnej, rozwijanie umiejętności odbioru dzieł literackich a także zainteresowań językiem niemieckim.
Obchody Święta Niepodległości w bibliotece
Biblioteka tradycyjnie już, jak co roku upamiętniła to najważniejsze polskie święto narodowe poprzez zaproszenie uczniów do wzięcia udziału w zajęciach, nawiązujących do historii wydarzeń, które dały Polsce wolność. Uczestnicy zajęć rozwiązywali quiz, krzyżówkę, układali i kolorowali puzzle polskich symboli narodowych. Wspólnie wykonaliśmy dekoracje okolicznościowe przy towarzyszących nam w tle pieśniach patriotycznych. Biorąc udział w obchodach Narodowego Święta Niepodległości uczniowie dali wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej i pięknej Polsce,
Kolorowy Uniwersytet
Nasi młodzi studenci tym razem odwiedzili Wydział Neofilologii UAM, gdzie poznali świat wikingów
Kolorowy Uniwersytet Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
11
Chłopcy z placu broni
W klasach V a, V c odbyły się zajęcia czytelnicze dotyczące lektury pt. „Chłopcy z placu broni”. Uczniowie mieli za pomocą klocków lego ułożyć miejsce zabaw, marzeń i wspomnień bohaterów. Doskonale poradzili sobie z tym zadaniem. Przedstawiając swoje prace uczniowie zrozumieli, że Plac dla bohaterów był ich własnym miejscem, gdzie czuli się bezpiecznie.
Magiczna moc bajek
7 listopada z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek
w bibliotece odbyły się zajęcia czytelnicze. Dzieci przeniosły się w świat fantazji i przygód. Rozwiązywały zagadki, układały puzzle i kolorowały postacie. Uczniowie wcielali się w ulubionych bohaterów. takie spotkanie rozbudza wyobraźnię u dzieci i pozwala odkryć piękno dziecięcej literatury.
Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek
Kaczor Donald, Myszka Miki, Smerfy, Kubuś Puchatek, Bolek i Lolek i wiele innych postaci – to jest ich święto. W dzieciństwie dzięki nim poznawaliśmy świat, śmialiśmy się i wzruszaliśmy.
74Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek (International Day of Fairy Tales Characters) to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a(1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami.
Konkurs Antynikotynowy
Komisja wyłoniła zwycięzców klas drugich i trzecich w konkursach o tematyce antynikotynowej
Konkurs na rymowankę o tematyce antynikotynowej dla uczniów klas drugich:
I miejsce - Liliana Piechowiak kl. II a
II miejsce - Tatiana Króliwiewicz kl. II a
III miejsce - Aleksandra Wendowska kl. II a
Wyróżnienie:
Halloween
Przygotowując się do dnia Wszystkich Świętych mieliśmy również okazję poznać kulturę krajów anglojęzycznych dotyczącą obchodów Halloween. Pani Natalia Ignyś-Mazij wraz z Samorządem Uczniowskim przygotowała w sali do języka angielskiego ściankę do zdjęć. Uczniowie mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia wykorzystując ciekawe rekwizyty.
Wizyta u strażaków
2 listopada klasa 5b wraz z wychowawcą odwiedziła międzychodzkich Strażaków, którzy opowiedzieli o swojej pracy.
Pasowanie na świetliczaka
Jak co roku, w październiku, w świetlicy szkolnej odbyło się uroczyste pasowanie. Pierwszaki musiały wykazać się wiedzą oraz umiejętnościami niezbędnymi dla każdego świetliczaka.
4W pierwszej kolejności uczniowie mieli za zadanie rozwiązać zagadki ukryte w „magicznym pudełku”. Następnie, podczas "próby zabawy", dzieci udowodniły, że potrafią śpiewać tak głośno, że słyszy nas cała szkoła! (A może nawet cały Międzychód? ) W ostatniej konkurencji kandydaci pokonywali "próbę sprawności", ostrząc kredki na czas.
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
W ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych zorganizowano konkursy plastyczne na projekt znaczka: „Patron mojej szkoły” oraz cykl zajęć czytelniczych:" Poznajemy Warszawę poprzez legendę”. Uczniowie klasy I a, I c oraz V a uczestniczyli w lekcjach bibliotecznych, podczas których poznali „LEGENDY WARSZAWSKIE” oraz zabytki naszej stolicy. Pierwszoklasiści układali puzzle z herbem miasta, odgrywali scenki rodzajowe i kolorowali postacie z legend. Nauce towarzyszyła zabawa, taniec i śpiew. Starsi uczniowie wykonali lapbooki na temat Warszawy.
Nasi młodzi Studenci nie próżnują!
Wykład : " Co zawdzięczamy starożytnemu Rzymowi?". Prof. UAM dr hab. Łukasz Różycki
Jedzenie na wynos ale MC Donald? Było już w starożytnym Rzymie? Mosty i drogi, które są nadal sprawne? Wodociągi, łaźnie parowe jak współczesne termy? Tak... te i wiele innych ciekawostek odkryli uczniowie klasy 2d na dzisiejszym wykładzie. Nasi studenci mieli również okazję uczestniczyć w wystawie organizowanej przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie poznali wyposażenie żołnierza z okresu wojen światowych - Kolorowy Uniwersytet
Dzień Znaczka i Poczty Polskiej
7 października w bibliotece obchodziliśmy Dzień Znaczka i Poczty Polskiej. Z tej okazji uczniom, podczas zajęć została zaprezentowana historia znaczka oraz zawód listonosza. Wspólnymi siłami i z ogromną radością przygotowaliśmy plakaty i projekty znaczków. Z wielkim zainteresowaniem oglądaliśmy klasery z kolekcjami filatelistycznymi.
Konkurs "Patron mojej szkoły"
Stulecie naszej szkoły staje się okazją do wspomnień, które na zawsze pozostaną w pamięci.
Zapraszam uczniów do wzięcia udziału w konkursach plastycznych:
" Patron mojej szkoły- Miasto Warszawa".
Klasy I-IV
Projekt znaczka pocztowego, związanego z wyżej wymienionym tematem
Klasy V-VIII
Projekt okładki książki, związanej z Warszawą
Wielkopolskie Igrzyska Młodzieży Szkolnej 🤩
Trzymamy kciuki za Naszych Reprezentantów!
Gang Logofajniaków
Specjalnie dla Was drodzy uczniowie klas I-III ludziki należące do gangu wymyśliły ciekawe zadania. Zadanie będą pojawiały się raz w miesiącu. Uwaga! Certyfikat otrzyma osoba, która będzie miała najwięcej pieczątek.
Trzymamy za Was kciuki.
Gang Logofajniaków
1
Na LogowySP1e
Uczniowie klas I-III uczestniczą w projekcie logopedycznym ,,Na LogowySP1e", gdzie raz w miesiącu wirtualnie przenoszą się do innego kraju poznając jego dziedzictwo kulturowe.
Uczniowie mieli bardzo dużo pracy, ale jak zawsze dali radę. Do zadań należało:
Zaplanować podróż po Europie, aby dowiedzieć się w jakiej kolejności będą zwiedzać kraje musieli wykonać proste obliczenia matematyczne.
Bieg Niepodległej
Nasza reprezentacja podczas dzisiejszego „Biegu Niepodległej” Pamiętajcie, że patriotyzm można wyrażać na różne sposoby Dziękujemy za zaproszenie Szkoła Podstawowa nr 2 w Międzychodzie
Galeria zdjęć
brak danychGodziny dzwonków
Niedziela 02.02.2025Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 421677