• Dzień Chłopca

• Z okazji Dnia Chłopca uczniowie brali udział w zajęciach bibliotecznych, podczas których rozwiązywali zagadki detektywistyczne, quizy, krzyżówki oraz za pomocą dotyku rozpoznawali rozmaite przedmioty. W tym dniu, pełnym zabaw i zagadek odwiedzili nas: Pan Dyrektor i Burmistrz Międzychodu Pan Krzysztof Wolny, którzy również zmagali się z zadaniami. Te święto przyniosło chłopcom dużo radości oraz słodkości.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

• Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Chłopaka!

• Drodzy Chłopcy! Z okazji dziejszego święta życzymy Wam, by uśmiech nigdy nie znikał z Waszych twarzy! Wszystkiego najpiękniejszego!

A dzis zapraszamy Was do szkolnych bibliotek, gdzie czekają na Was niespodzianki wraz ze słodkimi upominkami!

• Poszukiwacze hobby - zostań cukiernikiem

• Klasa 3b realizuje w tym roku szkolnym innowację pt. ,,Poszukiwacze hobby". Uczniowie podczas kilku zajęć będą poznawać i rozwijać swoje zainteresowania. Podczas pierwszego spotkania ,,Zostań cukiernikiem" dziewczynki przygotowały dla swoich kolegów z klasy słodką niespodziankę z okazji Dnia Chłopca - przepyszny tort

• Europejski Dzień Języków w JEDYNCE! 📸

• Z okazji obchodów Europejskiego Dnia Języka, na lekcjach j. angielskiego, uczniowie oglądali prezentację multimedialną dzięki której poznali brzmienie niektórych słów w różnych językach, dowiedzieli się jakimi językami władają mieszkańcy Europy a także dowiedzieli się dlaczego warto uczyć się języków obcych.

Paulina Wiśniewska-Pawłowska

• SUCKECY NASZYCH MŁODYCH LEKKOATLETÓW! 🏃🏃‍♀

• Podczas Powiatowego Festiwalu Sztafet reprezentacja "Jedynki" zdobyła:

3 miejsce w kat. 4x100 m dziewczynek (gr. młodsza)

1 miejsce w kat. 4x100 m chłopców (gr. młodsza)

4 miejsce w sztafecie szwedzkiej dziewczynek (gr. młodsza)

2 miejsce w sztafecie szwedzkiej chłopców (gr. młodsza)

2 miejsce w kat. 4x100 m dziewczynek (gr. starsza)

1 miejsce w kat. 4x100 m chłopców (gr. starsza)

1 miejsce w sztafecie szwedzkiej dziewczynek (gr. starsza)

Wielkie brawa za przygotowanie naszych młodych sportowców dla Pana Przemka Sobkowskiego

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

• Drodzy Powstańcy

• Drodzy Powstańcy!

Mamy po 9 lat i chodzimy do wyjątkowej szkoły. Nosi ona imię Miasta Stołecznego Warszawy i w tym roku obchodzimy swoje setne urodziny. Dziękujemy Wam za wolną Stolicę i wolną Polskę.

Pozdrawiamy i życzymy dużo zdrowia - Uczniowie klasy III A z Międzychodu:

Mateusz Garstka,

Gmina Międzychód

Kuratorium Oświaty w Poznaniu

• Nauka z robotami

• Nowość! W ramach projektu Laboratoria Przyszłości nasza szkoła wzbogaciła się o roboty, które ułatwią nam naukę kodowania i programowania podczas zajęć informatyki w kl. 4-8 oraz edukacji informatycznej w kl. 1-3 Pierwsi Uczniowie już po zajęciach z robotem Stefanem i jego kolegami.

• Laboratoria Przyszłości

• Zmiany, zmiany, zmiany.  Pamiętacie starą czytelnię w sali B16? W wakacje zmieniła się ona w nowoczesną pracownię plastyczno-techniczną!  Od 1 września wszyscy uczniowie klas 1-8 mogą rozwijać w niej swoje talenty.  Pomysł został zrealizowany w ramach projektu Laboratoria Przyszłości, w którym JEDYNKA bierze udział.  A to nie koniec nowości, jakie czekają w tym roku szkolnym na naszych wychowanków... czekajcie na kolejne!

• STREFA ZALOGOWANEGO RODZICA

• „Należy do dobrego wychowania dzieci, ażeby dobrze wykształcić narzędzie mowy, ażeby dzieci nauczać każde słowo doskonale wyraźnie i czysto wymawiać. I to będzie pierwsza nauka, którą dzieci powinny odebrać od matki, ojca i wychowawców”

Jędrzej Śniadecki (1768-1838)

Drodzy Rodzice! Pamiętajcie jak ważną rolę odgrywacie w  rozwoju swoich dzieci.

STREFA ZALOGOWANEGO RODZICA

To cykl informacyjny skierowany do wszystkich Rodziców, dla których piękna mowa dziecka ma ogromne znaczenie.

1. ROZWÓJ MOWY DZIECKA

Wrześniowy cykl jest poświęcony tematyce rozwoju mowy dziecka. W tym artykule zostaną rozwiane wątpliwości dotyczące norm rozwojowych dla poszczególnych etapów rozwoju mowy dziecka. Celem publikacji jest zwrócenie uwagi na fakt, że rozwój mowy u zdrowego dziecka powinien zakończyć się do 6 roku życia, jeśli nie towarzyszom inne poważniejsze zaburzenia lub choroby.  Należy wspomnieć, że nie wszystkie dzieci sześcioletnie mają opanowaną wymowę głosek sz, ż, cz, dż, r.

I właśnie w tym miejscu rozpoczyna się wspólna przygoda…. rodzica, dziecka oraz logopedy, która powinna być oparta na współpracy oraz systematyczności.  Więcej informacji o zasadach skutecznej terapii  już w październikowym wydaniu. Bądźcie czujni!